Arne Jacobsen 6 Myran stolar

722162

ARNE JACOBSEN, "Myran", 6 stolar, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1990-talet, formpressad trä, svartlackerade, stämpelmärkta, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 14

Arne Jacobsen 6 Myran stolar

Budhistorik (42 bud)
5587489
11 500
5587476
11 000
5587472
10 500
5587466
10 000
5587465
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 102 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.