Bordspendyl Karl Johan

722159

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, fanérat i mahogny, svärtade kolonner, bakstycke med spegelglas, urtavla med romerska siffror samt märkt Nils Berg Stockholm, höjd ca 58 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Fanérskador, spegelglaset med fläckar

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl Karl Johan

Budhistorik (24 bud)
5535164
1 800
5535163
1 700
5535159
1 600
5535158
5535156
1 400

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.