Biblioteksur England

722143

BIBLIOTEKSUR, England, 17/1800-tal, fanérat i mahogny dekor i mässing, urtavla med romerska siffror samt märkt Lewin Levin, höjd ca 57 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Fanérskador, fanérbortfall, sprickor

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Biblioteksur England

Budhistorik (16 bud)
5534049
4 400
5530500
4 200
5534046
4 200
5530500
5530499
3 200

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.