Bordspendyl rokokostil

722136

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, rokokostil, bemålat, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 32 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning, ytskador, sprickor, urtavla m skador

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl rokokostil

Budhistorik (19 bud)
5537108
5537090
5537104
5537090
5537101
950

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.