Bordspendyl sengustavianskt

722126

BORDSPENDYL, omkring 1800, sengustavianskt, marmor, dekor av förgylld brons, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 32 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Renoverat, kompletterat, urtavla m sprickor

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl sengustavianskt

Budhistorik (10 bud)
5535757
5536022
5535757
5533298
1 700
5523732
1 600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.