Bordspendyl Karl Johan

722122

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, fanérat i mahogny, alabaster, skuren dekor, delvis förgyllt, delvis emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 52 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, skador, lagningar

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl Karl Johan

Budhistorik (7 bud)
5535630
2 400
5535270
5519682
5519682
1 800
5526781
1 700

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.