Käpp med stickvapen

722116

DOLKKÄPP, 1900-talets första hälft, bambu med krycka i horn, rörets längd ca 75 cm

Slitage och skador. Böjd spets. Doppsko saknas. Rör i bambu och krycka möjligen ej urpsungligt sammanhörande. Bottnar ej i rör.

Vapen/Medaljer

Kundcenter

Käpp med stickvapen

Budhistorik (8 bud)
5526534
650
5517823
600
5517823
550
5517847
500
5517823
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.