Ring 18K

722113

RING, 18K, tvåfärgad, otydliga svenska stämplar, oval fasettslipad smaragd, krans med diamanter med äldre slipning ca 0.40 ct, stl ca 17.5 jmfr 55, vikt ca 1.5 g

Flertalet svaga klor. Smaragd med nagg på gördel. Gravyr.

Guld/Smycken

Drottninggatan 36, Malmö

Ring 18K

Budhistorik (7 bud)
5536047
1 600
5536038
5536037
1 400
5536036
1 300
5535114

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.