Bordspendyl Louis XV-stil

722112

BORDSPENDYL, 1900-talets början, Louis XV-stil, förgylld och patinerad brons, fotplatta i marmor, urtavla med arabiska siffror, krönt av putti, höjd ca 72 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Bordspendyl Louis XV-stil

Budhistorik (40 bud)
5536600
24 000
5536502
23 000
5536502
21 000
5525227
20 000
5527428
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 299 EUR, 2 700 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.