Bordspendyl empire

722110

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror samt märkt Dros Pere ā Charleville, krönt av kvinnofigur med hund, höjd ca 35,5 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl empire

Budhistorik (34 bud)
5536661
10 000
5536673
9 800
5536661
9 600
5536668
9 400
5536661
9 200

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.