Bordspendyl empire

722108

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av figurscen Wilhelm Tell, höjd ca 35,5 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, skadat attribut, smärre ytskador

Klockor/Ur, Stopalo

Geijersgatan 14, Göteborg

Bordspendyl empire

Budhistorik (13 bud)
5536292
2 800
5536062
2 600
5534587
2 400
5534584
5533819
1 700

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.