Bordspendyl senempire

722096

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, marmor, patinerad brons, krönt av krigare, urtavla med romerska siffror samt märkt Hemon Paris, höjd ca 64 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl senempire

Budhistorik (22 bud)
5536227
7 200
5536223
7 000
5536216
6 800
5536221
6 800
5536216
6 600

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.