Salongsgrupp

722070

SALONGSGRUPP (6) Louis Seize-stil, 1900-talets första hälft, 2 karmstolar, 2 stolar samt 1 soffa, avvikande bord i blandstil, bordet i mahognyfanér det övriga i valnöt, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 42-50, soffans längd 126 cm

Bordet med omfattande blekning, bruks och åldesrrelaterat slitage

Möbler, Soffgrupper

Rum 10

Salongsgrupp

Budhistorik (24 bud)
5524276
5524268
5524267
1 900
5524262
1 800
5524262
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.