Bordspendyl

722063

BORDSPENDYL, Fraknrike, 1800-talets slut, urtavlan märkt Chef drüe á Paris, stomme i vit marmor, förgylld brons, urtavlan i emalj, nyckel finns, höjd ca 47, största bredd 30 cm

Funktionen garanteras ej, urtavlan med bortfall av emalj, några bronsornament lösa, mindre nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns i inlämningen

Klockor/Ur

Bordspendyl

Budhistorik (16 bud)
5524452
2 600
5524447
2 400
5524441
5524440
5524437
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.