Ludvig Mies Van Der Rohe

722042

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, "MR 20", designår 1927,
förkromat underrede med rottingklädd sits, sitthöjd ca 48 cm

Slitage, rotting med skador

Möbler, Fåtöljer

Rum 4

Ludvig Mies Van Der Rohe

Budhistorik (11 bud)
5525861
5525202
1 400
5525090
1 300
5523928
5523552
850

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.