Matsalsmöblemang

722009

MATSALSMÖBLEMANG, 8 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitlackerad, dekor av bl a bronserade fleuroner, bestående av: matbord, iläggsskiva ā 35, diameter ca 110, höjd 74, 6 stolar, sitthöjd 44, skåp, inredning med hyllplan och lådor, fronter med räfflad dekor, höjd 186, 46x115 cm

Slitage, mindre färgbortfall, en stol med lagning, nyckel medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 17

Matsalsmöblemang

Budhistorik (2 bud)

5510812
2 400
5510810

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.