Bordstelefon TAxen

721986

LM ERICSSON BORDSTELEFON, "Taxen", 1890-tal, svartlackerat järn med förnicklade och litograferade detaljer, höjd ca 30 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse, Nautica/Technica

Bordstelefon TAxen

Budhistorik (35 bud)
5520228
13 000
5520716
12 500
5520228
12 000
5520604
12 000
5520228
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 276 EUR, 1 417 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.