Bordspendyl

721955

BORDSPENDYL, Louis XVI, omkring 1800, Frankrike, parian, beslag i brännförgylld mässing, urtavla med romerska siffror, total höjd 33 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nagg, nyckel saknas

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl

Budhistorik (21 bud)
5537112
5533320
3 800
5537107
3 800
5533320
3 600
5537097
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.