Bordspendyl

721948

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, urtavla med romerska siffror, förgylld och patinerad brons, dekor av mansfigur, höjd ca 43 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl

Budhistorik (26 bud)
5535500
6 000
5535312
5 800
5535499
5 800
5535312
5 600
5535278
5 400

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.