Eric Löfman "Uppsala" beststick i silver

721940

ERIC LÖFMAN, bestick, 36 dlr, silver, modell "Uppsala", MGAB, 190-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 kaffeskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 731 g

Bruksslitage

Silver

Eric Löfman

Budhistorik (6 bud)
5511941
4 400
5519379
4 200
5511941
5510875
3 600
5510873
3 200

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.