Bordspendyl

721924

BORDSPENDYL, omkirng 1900, Louis XVI stil, marmor, förgylld brons, urhus i form av kolonn, krönt av putto, höjd ca 29 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Mindre attribut saknas, nyckel saknas

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl

Budhistorik (19 bud)
5535808
2 600
5535479
2 400
5532764
5533968
5532764
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.