Bordspendyl

721905

JEAN BAPTISTE BAILLON Paris (verksam omkring 1751-70), bordspendyl, delvis förgylld brons, fanerad med sköldpadda, inläggingar i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador, slitage

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl

Budhistorik (39 bud)
5531982
21 000
5536688
20 000
5531982
19 500
5536685
19 000
5531982
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 012 EUR, 2 363 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.