Bordsur

721896

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nygotik, urtavla romerska siffror, patinerad brons, delvis förgylld, i form av fontän, höjd inkl. glashuv ca 43 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Kupa med skada

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordsur

Budhistorik (16 bud)
5534906
5 400
5534252
5 200
5527426
5 000
5534251
4 800
5527426
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.