Bordspendyl empire

721889

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, höjd ca 38 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

mindre attribut saknas

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl empire

Budhistorik (22 bud)
5534689
6 200
5534638
6 000
5534638
5 400
5534618
5 200
5534618
4 800

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.