Fotoalbum Japan

721872

FOTOALBUM, Japan, omkring 1900, pärmar i svart lack samt ben och guld, ca 25 fotografier varav en del är kolorerade, en svensk samtida beskrivning av vad fotografierna föreställer medföljer, sidorna går att vika ut som ett dragspel, albumets mått ca 27x35 cm

Några fotografier har släppt, några kantnagg, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Fotoalbum Japan

Budhistorik (17 bud)
5520459
5514835
2 800
5517925
2 800
5514835
2 600
5517924
2 400

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.