Bordspendyl

721856

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av herdepojke, höjd ca 43 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Klockor/Ur, Stopalo

Bordspendyl

Budhistorik (21 bud)
5535465
5535254
1 400
5535247
1 300
5535253
5535247

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.