Gunnar Nylund, golvvas, Rörstrand

721850

GUNNAR NYLUND (1904-1997), golvvas, Rörstrand 1950/60-tal, stengods, grönspräcklig glasyr, signerad R SWEDEN GN AKT, höjd 44 cm

Keramik/Porslin, Design, Diverse

Rum 7, Hylla 9

Budhistorik (9 bud)
5518318
7 800
5521152
7 600
5518318
7 400
5521151
7 200
5518318
7 000

Slutpris SEK:
7 800
747 EUR, 878 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.