Bordspendy empire

721833

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, dekor av man med pillbåge, höjd ca 33 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage, urtavla med sprickor

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendy empire

Budhistorik (25 bud)
5534068
6 000
5534076
5 800
5534068
5 600
5534075
5 400
5534068
5 200

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.