Bordspendyl

721819

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, urtavla med romerska siffror, förgylld och patinerad brons, dekor av kvinna och hund, höjd ca 38,5 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl

Budhistorik (18 bud)
5536098
2 800
5535706
2 600
5536097
2 600
5535706
2 400
5536095

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.