Fågelbur 1800/1900-tal

721750

FÅGELBUR, bemålad järntråd, plåt samt trä, 2 mathyllor, trästång samt sittring, 1800-/1900-tal, höjd ca 85 cm

Slitage, färgbortfall, korrosion, torrsprickor, ena mathyllan saknar skål

Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Fågelbur 1800/1900-tal

Budhistorik (15 bud)
5524145
2 400
5522321
5524111
5522321
1 900
5524110
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.