Arabia-affisch av Tapio Wirkkala

721749

TAPIO WIRKKALA, Arabia-affisch, offset-tryck, signerad i plåten T. Wirkkala, Oy Tilgmann Ab, 1900-talets senare hälft, bildstorlek ca 99 x 61 cm, med ram 107 x 69 cm

ej examinerad ur ram

Diverse, Design, Konst, Konst

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
5516754
190
5515716
180
5516753
170
5515716
160
5515714
150

Slutpris EUR:
190
1 983 SEK, 223 USD
Utropspris EUR: