Bordspendyl

721740

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, sempire, urtavla med romerska siffror, förgylld och patinerad brons, dekor av man med plym, höjd ca 41 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Klockor/Ur

Rum 1

Bordspendyl

Budhistorik (6 bud)
5533940
2 400
5533260
5533259
1 400
5532664
1 300
5525253

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.