Skålar

721722

SKÅLAR, 3 st, porslin, Kina, Ming, 1600-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 10,5-15 cm.

Slitage, nagg, tillverkningsdefekter, en skål med skador.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Skålar

Budhistorik (1 bud)

5542166
2020-01-21 14:19:57

2020-01-21 kl 14:22
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.