Armring broscher granater

721700

ARMRING, BROSCHER, 4 st., fasettslipade äldre granater, 1800-talets senare del/omkring 1900

Några granater saknas samt några granater med nagg och repor förekommer, delvis omarbetade, tennlödningar

Guld/Smycken

Armring broscher granater

Budhistorik (14 bud)
5539769
5539759
5539748
1 900
5537550
1 800
5539741
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.