Josef Ekberg

721688

JOSFE EKBERG, vas, flintgods, "Sgraffitto", Gustavsberg, signerad samt daterad 1919, diameter ca 15 cm, höjd 12 cm.

Bruksslitage, spricka, krackelyr.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Josef Ekberg

Budhistorik (1 bud)

5524877
2020-01-16 01:02:12

2020-01-20 kl 17:16
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.