Adelaide Leuhusen oljemålning

721670

ADELAIDE LEUHUSEN, (1828-1923): Man i katolsk klerikal dräkt, signerad A Leuhusen, samt daterad 1910, olja på duk, ca 76x57 cm

Ett hål i duken, repor, ett främmande material på mannens hand

Konst, Äldre måleri

Fack 13

Adelaide Leuhusen oljemålning

Budhistorik (1 bud)

5516625
2020-01-13 08:17:33
550

2020-01-13 kl 12:38
Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.