Ringar brosch granater

721666

ARMRING, BROSCH, silver, i form av fyrklöver, dekor med turkoser och orientpärlor, omkring 1900, RINGAR, 2 st., BROSCH/HÄNGE, med kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, höjd inkl. nerfällbar ögla 5,5 cm, BROSCH, med fasettslipade granater, delvis förgyllt sterlingsilver, ringstorlekar ca 16-16,5 mm

Turkoser i olika färger samt med skador några med limrester samt ett fåtal turkosimitationer, några pärlor med limrester

Guld/Smycken

Ringar brosch granater

Budhistorik (3 bud)

5537549
1 700
5523152
1 600
5523151

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.