Kandelabrar brons 18/1900-tal

721585

KANDELABRAR, 1 par, 18/1900-tal, förgylld brons, 4 ljuspipor, dekor av vinbladslövade putti upphållandes ljusspira med 3 armar, kolonnformat postament med skaft i ljus marmor, höjd ca 48,5 cm

Slitage, mindre skador, möjligen kompletterad

Diverse, Hem, Belysning, Metall

Kundcenter

Kandelabrar brons 18/1900-tal

Budhistorik (44 bud)
5520456
15 500
5520450
15 000
5520455
15 000
5520450
14 500
5520446
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 485 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.