Piedestal 1800-tal

721577

PIEDESTAL, 1800-talets senare del, empirestil, tripod, svärtat trä med förgyllda beslag, dekor i form av sfinxer, lejonmaskaroner, pinjekotte mm, överdel med korslagda kedjor, höjd ca 113 cm

mittknopp med spricka, ommålad och omförgylld

Möbler, Övriga möbler

Rum 16

Piedestal 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
5518590
4 200
5518589
5518581
3 800
5518588
3 800
5518581
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.