Bestick silver

721570

BESTICK, 15 dlr, silver, (830) modell Tornedal, även kallad Finnmyrten, 1900-talets andra hälft, svenska kontrollstämplar, 4 bordsgafflar, 4 matknivar, 5 bordsskedar, 2 glasskedar, längd mellan ca 16-21 cm, vikt ca 452 g

Bruksspår

Silver

Monter 11

Bestick silver

Budhistorik (5 bud)
5520460
5518460
5513261
1 900
5509507
5508303
1 400

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.