Ljuskrona oscariansk

721549

LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut, bronserad stomme i metall, för 12 levande ljus, senare elektrifierad, höjd ca 100, diameter 70 cm

Prismor med nagg förekommer

Belysning, Ljuskronor

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (10 bud)
5517251
4 200
5516028
5514793
3 200
5513725
5510756

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.