Salongsgrupp gustaviansk stil

721545

SALONGSGRUPP, 1800-tal, sengustaviansk stil, 8 delar, bestående av: soffa, 2 karmstolar, 5 stolar, bladhölstrade ben, dekor av bladstavar, lejonmaskaroner mm, sitthöjd ca 47, soffans längd 143 cm

Senare bemålade, slitage, lagningar, färgbortfall, soffa med kortade ben, sitsar med slitage och ställvist revor

Möbler, Soffgrupper

Rum 17

Salongsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (4 bud)

5526600
6 000
5526498
5525959
5518096

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.