Skål

721438

SKÅL av Iznik karaktär, 1800-tal, floral och figural dekor, glaserat lergods, höjd ca 10, diameter 23 cm

Flera nagg, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Skål

Budhistorik (30 bud)
5521566
2 600
5520196
2 400
5521564
2 400
5520196
5521562

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.