Thure Backteman samekniv

721405

THURE BACKTEMAN, kniv, Arvidsjaur, monogramsignerad TB, slida i björk samt fiskfjäll, skaft i masurbjörk och horn, blad i stål, längd ca 21,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Bruksslitage

Vapen/Medaljer, Etnografica, Tema

Thure Backteman samekniv

Budhistorik (5 bud)
5514124
550
5511449
500
5506739
450
5506739
5506715

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.