Arne Jacobsen Myran stolar 6 st

721403

ARNE JACOBSEN, "Myran", 6 stolar, Fritz Hansen, Danmark, 1969-71, formpressad trä, grönlackerade i två olika nyanser, stämpelmärkta, medföljer sittdynor i fårull, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, stötmärken samt repor, 1 av stolarna saknar plastkåpa vid undersida

Möbler, Stolar, Design

Hylla 7

Budhistorik (37 bud)
5533151
9 200
5533149
9 000
5533131
8 800
5533145
8 800
5533131
8 600

Slutpris SEK:
9 200
881 EUR, 1 035 USD
Utropspris SEK:
5 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.