Arne Jacobsen Myran stolar 3 st

721400

ARNE JACOBSEN, "Myran", 3 stolar, Fritz Hansen, Danmark, 1969-71, formpressad trä, svartlackerade, stämpelmärkta, medföljer sittdynor i fårull, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, repor, stötmärken

Möbler, Stolar, Design

Hylla 9

Budhistorik (15 bud)
5516283
3 600
5515970
3 400
5513254
3 200
5511960
5510789
2 800

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.