Max Papart "Pavane"

721390

MAX PAPART (1911-1994): "Pavane", relief, brons, osignerad, samt etsning, signerad och numrerad 3/75, reliefens mått 23 x 17 cm, etsningens plåtmått 23,5 x 18 cm, monterade i textilklädd mapp utgiven av Vision Nouvelle, mappens storlek 34,5 x 28 cm.

Bladet något gulnat.

Konst, Skulpturer, Selected

Geijersgatan 14, Göteborg

Max Papart

Budhistorik (2 bud)

5515607
5510373

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.