Beverloo Corneille "Women in the sky",

721388

BEVERLOO CORNEILLE (Holland, 1922 - 2010): "Women in the sky", kvinna med katt och fågel, mobil skulptur, signerad, daterad och numrerad Corneille 2004, 20/600, trä, stål, aluminium, certifikat, höjd ca 18,5 cm.

Konst, Skulpturer

Geijersgatan 14, Göteborg

Beverloo Corneille

Budhistorik (4 bud)

5529683
5518138
2 800
5518136
5516461

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.