Lockurna Kina 1900-tal

721359

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början/första hälft, balusterformad, dekor av krigsscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 33 cm

Locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Lockurna Kina 1900-tal

Budhistorik (9 bud)
5517688
650
5517564
600
5517686
600
5517564
550
5517685
500

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.