Ljuskrona i rokokostil

721355

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, stomme i metall, 12 ljusarmar, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 80, diameter 60 cm

Delar saknas, slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (3 bud)

5516999
5516252
5506778

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.